Norcar a6226 ma zasadniczo identyczną, kompaktową budowę jak a6026, ale z lepszym wyposażeniem w standardzie. Wyposażona w podwójne pompy hydrauliki roboczej, maszyna jest dobrze przygotowana do pracy z osprzętem wymagającym wysokiego przepływu oleju hydraulicznego. Ponadto, kilka funkcji może być używanych jednocześnie nie wpływając na siebie wzajemnie, co sprawia, że praca może być bardziej wydajna.
Maszyna posiada dużą siłę uciągu, prędkość jazdy i siłę unosu w standardzie i jest maszyną do użytku profesjonalnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

a62 spec2

 

STANDARDOWE WYPOSAŻENIE

a1
Przyłącza hydrauliczne, przednie
Elektrycznie sterowane podwójnie działające przyłącza hydrauliczne (1 i 2) oraz swobodny powrót (3). Kontroluje narzędzia bezpośrednio poprzez guziki dżojstika. Tryb ciągłej pracy i swobodnego powrotu użyteczny np. przy kosiarkach. Przepływ oleju hydraulicznego maksymalnie 42l/min.
a2
Kontrola trakcji
Zapewnia lepszą trakcję na śliskich jak i nierównych powierzchniach. Trakcja jest zagwarantowana w kołach na tej samej stronie pojazdu.
a3
Wyrównywacz równoległy/poziomy
Utrzymuje osprzęt w ustawionej pozycji niezależnie od ruchu ramienia. Podnosi bezpieczeństwo oraz precyzje podczas unoszenia, zwłaszcza przy widłach do palet. Zwiększa udźwig nawet o 20%.
a4
Złącze hydrauliczne, tył
Pojedynczo działające/jednokierunkowe złącze hydrauliczne (R1) i swobodny powrót (R3). Kontroluje osprzęt hydrauliczny bezpośrednio za pomocą guzików dżojstika. Tylne złącza hydrauliczne nie powinny być w tym samym momencie podłączane co przednie.
a5
Dwa zakresy prędkości
Zmiana pomiędzy siłą uciągu a prędkością. Niski bieg: 0-9 km/h, siła uciągu 1100 kg Wysoki bieg: 0-19 km/h, siła uciągu 550 kg.
a6
Opona 23x10,5-12 TR
Opona z bieżnikiem podobnym do opon w traktorze. Zapewnia dobrą trakcję i jest odpowiednia do bardziej miękkiego podłoża takiego jak ziemia, piasek, żwir. Bieżnik opony jest tak zaprojektowany aby opona pozostała czysta podczas jazdy po podmokłych powierzchniach. Szerokość maszyny 113 cm.
a7
Zwiększona moc hydrauliki
Podwójne pompy hydrauliki roboczej zapewniają selektywny przepływ (18/42 l/min) w złączach hydraulicznych. Teleskopowe wysuwane ramię i zewnętrzna hydraulika działają niezależnie od siebie nawzajem, bez względu na ruchy ramienia.
a8
Chłodnica oleju
Utrzymuje temperaturę oleju hydraulicznego na właściwym poziomie podczas pracy narzędziami, które wymagają wysokiego przepływu oleju w czasie długiego okresu jazdy.

 

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

b1
Blokada ruchu wahadłowego
Daje możliwość zablokowania ruchu wahadłowego ładowarki w jej przegubie. Może być używany np. podczas prac wyrównujących, kiedy narzędzie musi być ustawione równolegle do tylnych kół maszyny.
b2
Pełna kontrola trakcji
Zapewnia trakcję we wszystkich kołach przez cały czas pracy niezależnie od rodzaju podłoża.
b3
Silnik przyjazny środowisku (emitujący mniejszą ilość spalin)
Silnik Diesel o klasie emisji spalin: Tier 4, Stage 3B. Silnik przyjazny środowisku z niską emisją spalin. Silnik ten został stworzony aby wyjść naprzeciw wymogom Stage 3B w Europie a Tier 4 w USA.
b4
Opona 23x10,5-12 GR
Opona o gęstym bieżniku. Miękka opona, łagodna dla podłoża, o dobrej przyczepności. Dobra do pracy na trawie, żwirowych ścieżkach i drogach. Opona ta jest także odpowiednia na śnieg i lód. Szerokość opony zapewnia niski nacisk na podłoże. Szerokość maszyny 113 cm.
b5
Opona 23x10-12
Kompaktowa, odporna na przebicie, bez powietrza. Mocna – wytrzyma ciężkie ładunki. Podnosi masę maszyny. Szerokość maszyny 113 cm.
b6
Opona 23x12,5-12 GR
Opona o gęstym bieżniku. Miękka opona, łagodna dla podłoża, o dobrej przyczepności. Dobra do pracy na trawie, żwirowych ścieżkach i drogach. Opona ta jest także odpowiednia na śnieg i lód. Szerokość opony zapewnia niski nacisk na podłoże. Szerokość maszyny 125 cm.
b7
Opona 23x8,5-12 IN
Wytrzymała, wielozadaniowa opona, która wytrzyma ciężkie ładunki. Odpowiednia do pracy na twardym podłożu takim jak asfalt, beton czy ubity żwir. Szerokość maszyny 107 cm.
b8
Opona 23x8,5-12 IN
Wytrzymała, wielozadaniowa opona, która wytrzyma ciężkie ładunki. Odpowiednia do pracy na twardym podłożu takim jak asfalt, beton czy ubity żwir. Szerokość maszyny 99 cm.
b9
Dodatkowe złącze hydrauliczne, z przodu
Elektrycznie sterowane podwójnie działające przyłącza hydrauliczne (4 i 5). Pozwala na kontrolę pewnych funkcji hydraulicznych w osprzęcie bezpośrednio poprzez guziki na dżojstiku. Maksymalny przepływ oleju hydraulicznego 18 l/min.
b10
Hydrauliczny zaczep narzędzi
Służy do szybkiej i łatwej zmiany osprzętu bez potrzeby opuszczania siedzenia kierowcy.
b11
Lusterka wsteczne
Zamontowane po obu stronach ładowarki. Lusterka zapewniają komfortową i bezpieczną jazdę.
b12
Tylne światła robocze
Efektywne oświetlenie, montowane na tyle stelaża bezpieczeństwa.
b13
Światła robocze LED
Światła robocze z wydajnymi LEDami. Zestaw zawiera siedem urządzeń montowanych do przodu, do tyłu i po obu stronach na szczycie pałąka i jedno urządzenie przyczepione do przedniej ramy aby zapewnić dobre oświetlenie osprzętu.
b14
Wirujące światło ostrzegawcze
Ostrzega otoczenie o pracującym pojeździe.
b15
Wyposażenie do jazdy w ruchu ulicznym
Światła i wyposażenie niezbędne do poruszania się po drogach publicznych. Badania techniczne i rejestracja jest wymagana do poruszania się po drogach publicznych i może się ona różnić między krajami.
b16
Nagrzewacz silnika
Wspomaga uruchamianie i zmniejsza zużycia spowodowanie uruchamianien i na zimnym silniku. Rekomendowany czas podłączenia – 30 minut.
b17
Obrotowe siedzenie
Siedzenie można z łatwością obrócić zwłaszcza do pracy z osprzętem montowanym na tyle maszyny, np. łyżka koparki.
b18
Podgrzewane siedzenie
Ogrzewanie w siedzeniu podnosi komfort jazdy zwłaszcza gdy spada temperatura.
b19
Prądnica 60A
Bardziej efektywna prądnica dla maszyn zużywających więcej mocy. Polecany do maszyn z wyposażeniem do jazdy w ruchu ulicznym z kabiną z ogrzewaniem.
b20
Wzmocniona płyta podłogowa
Stalowa płyta montowana pod silnikiem i przednią ramą, chroni maszynę w czasie pracy w trudnym terenie.
b21
Podwójny zaczep
Zaczep zakończony standardową 50 mm kulką połączony z szpilą, do ucha zaczepu od przyczepy. Do instalacji zaczepu potrzebna jest Płyta Montażowa 7004525.
b22
Przeciwciężar 205 kg
Kompaktowy przeciwciężar przyczepiony i zabezpieczony za pomocą sworzni. Uchwyty (ucha) do łatwego montażu. Ciężarki nie mogą być montowane razem z innym sprzętem montowanym na tyle ładowarki.
b23
Przeciwciężar 45 kg
Zwiększa stabilność maszyny podczas pracy z ciężkimi ładunkami. Łatwy montaż bez użycia narzędzi na Płycie Montażowej 7004525. Maksimum 4x (180 kg).
b24
Płyta montażowa dla przeciwciężaru i kotwi zaczepów
Płyta montażowa do przytwierdzenia zaczepu jak również miejsce na 4x45 kg dodatkowego ciężaru.
b25
Zaczep
Zaczep zakończony standardową 50 mm kulką. Do instalacji zaczepu potrzebna jest Płyta Montażowa 7004525.
 

a6226 logo

a62 spec