Większa siła, odległość podwozia od nawierzchni (prześwit) oraz duże możliwości to cechy największych ładowarek serii a, a7236 oraz a7545. Norcar a7236 posiada bogate wyposażenie w standardzie. Silnik diesel o czterech cylindrach oraz podwójne pompy hydrauliki roboczej sprawiają, że maszyna jest dobrze przygotowana do pracy z narzędziami wymagającymi wysokiego ciśnienia hydraulicznego. Ponadto, kilka funkcji może być używanych jednocześnie nie wpływając na siebie wzajemnie, co sprawia że praca może być bardziej wydajna.
Ramię wyciąga się teleskopowo całe 750mm zapewniając wysokość unosu nie do pokonania. Ze swym ciężarem wywrotu 1500 kg na palecie jest to jedna z najsilniejszych ładowarek na rynku w swojej klasie wagowej.

 

 

 

 

 

a72 spec2

 

STANDARDOWE WYPOSAŻENIE

a1
Wysuwane ramię
750 mm teleskopowe ramię zapewnia dużą wysokość unosu oraz zasięg. Elektrycznie sterowane za pomocą dżojstika.
a2
Wyrównywacz równoległy/poziomy
Utrzymuje osprzęt w ustawionej pozycji niezależnie od ruchu ramienia. Podnosi bezpieczeństwo oraz precyzje podczas unoszenia, zwłaszcza przy widłach do palet. Zwiększa udźwig nawet o 20%.
System ostrzegania przed nadmiernym przeładowaniem
System ostrzegania zapewnia dobry podgląd ciężaru załadunku i ostrzega w przypadku ryzyka wywrócenia. System jest łatwy do skalibrowania przy różnych możliwościach podczepienia przeciwciężaru.
a4
Dwa zakresy prędkości
Zmiana pomiędzy siłą uciągu a prędkością. Niski bieg: 0-9 km/h, siła uciągu 1400 kg Wysoki bieg: 0-20 km/h, siła uciągu 700 kg.
a5
Kontrola trakcji
Zapewnia lepszą trakcję na śliskich jak i nierównych powierzchniach. Trakcja jest zagwarantowana w kołach na tej samej stronie pojazdu.
a6
Chłodnica oleju
Utrzymuje temperaturę oleju hydraulicznego na właściwym poziomie podczas pracy narzędziami, które wymagają wysokiego przepływu oleju w czasie długiego okresu jazdy.
a7
Złącze hydrauliczne, tył
Pojedynczo działające/jednokierunkowe złącze hydrauliczne (R1) i swobodny powrót (R3). Za pomocą guzika dżojstika wybieramy co ma być użyte albo przyłącza przednie albo tylne. Maksymalny przepływ oleju hydraulicznego 57l/min.
a8
Przyłącza hydrauliczne, przednie
Elektrycznie sterowane podwójnie działające przyłącza hydrauliczne (1 i 2) orazswobodny powrót (3). Kontroluje narzędzia bezpośrednio poprzez guziki dżojstika. ciągłej pracy i swobodnego powrotu użyteczny np. przy kosiarkach. Przepływ oleju hydraulicznego maksymalnie 57l/min.
a9
Opona 320/55-15 TR
Opona z bieżnikiem podobnym do opon w traktorze. Zapewnia dobrą trakcję i jest odpowiednia do bardziej miękkiego podłoża takiego jak ziemia, piasek, żwir. Bieżnik opony jest tak zaprojektowany aby opona pozostała czysta podczas jazdy po podmokłych powierzchniach. Szerokość maszyny 127 cm.
a10
Zwiększona moc hydrauliki
Podwójne pompy hydrauliki roboczej zapewniają selektywny przepływ (24/57 l/min) w złączach hydraulicznych. Teleskopowe wysuwane ramię i zewnętrzna hydraulika działają niezależnie od siebie nawzajem, bez względu na ruchy ramienia.

 

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

b1
Blokada ruchu wahadłowego kół
Daje możliwość zablokowania ruchu wahadłowego ładowarki w jej przegubie. Może być używany np. podczas prac wyrównujących, kiedy narzędzie musi być ustawione równolegle do tylnych kół maszyny.
b2
Pełna kontrola trakcji
Zapewnia trakcję we wszystkich kołach przez cały czas pracy niezależnie od rodzaju podłoża.
b3
Opona 27x8,5-15 IN
Wytrzymała, wielozadaniowa opona, która wytrzyma ciężkie ładunki. Odpowiednia do pracy na twardym podłożu takim jak asfalt, beton czy ubity żwir. Szerokość maszyny 105 cm.
b4
Opona 320/55-15 GR
Opona o gęstym bieżniku. Miękka opona, łagodna dla podłoża, o dobrej przyczepności. Dobra do pracy na trawie, żwirowych ścieżkach i drogach. Opona ta jest także odpowiednia na śnieg i lód. Szerokość maszyny 127 cm.
b5
Opona 320/60-12 TR
Wytrzymała, z bieżnikiem podobnym do opon w traktorze. Odpowiednia do pracy na twardym podłożu oraz zapewniająca dobrą trakcję na miękkim podłożu. Szerokość maszyny 127 cm.
b6
Dodatkowe złącze hydrauliczne, z przodu
Elektrycznie sterowane podwójnie działające przyłącza hydrauliczne (4 i 5). Pozwala na kontrolę pewnych funkcji hydraulicznych w osprzęcie bezpośrednio poprzez guziki na dżojstiku. Maksymalny przepływ oleju hydraulicznego 24l/min.
b7
Hydrauliczny zaczep narzędzi
Służy do szybkiej i łatwej zmiany osprzętu bez potrzeby opuszczania siedzenia kierowcy.
b8
Złącze hydrauliczne, tył
Podwójnie działającezłącze hydrauliczne (R1 i R2) i swobodny powrót (R3). Kontroluje osprzęt hydrauliczny bezpośrednio za pomocą guzików dżojstika. Tylne złącza hydrauliczne nie powinny być w tym samym momencie podłączane co przednie.
b9
Lusterka wsteczne
Zamontowane po obu stronach ładowarki. Lusterka zapewniają komfortową i bezpieczną jazdę.
b10
Światła robocze LED
Światła robocze z wydajnymi LEDami. Zestaw zawiera siedem urządzeń montowanych do przodu, do tyłu i po obu stronach na szczycie pałąka i jedno urządzenie przyczepione do przedniej ramy aby zapewnić dobre oświetlenie osprzętu.
b11
Tylne światła robocze
Efektywne oświetlenie, montowane na tyle stelaża bezpieczeństwa.
b12
Wirujące światło ostrzegawcze
Ostrzega otoczenie o pracującym pojeździe.
b13
Wyposażenie do jazdy w ruchu ulicznym
Światła i wyposażenie niezbędne do poruszania się po drogach publicznych. Badania techniczne i rejestracja jest wymagana do poruszania się po drogach publicznych i może się ona różnić między krajami.
b14
Nagrzewacz silnika
Wspomaga uruchamianie i zmniejsza zużycia spowodowanie uruchamianiem na zimnym silniku. Rekomendowany czas podłączenia – 30 minut.
b15
Obrotowe siedzenie
Siedzenie można z łatwością obrócić zwłaszcza do pracy z osprzętem montowanym na tyle maszyny, np. łyżka koparki.
b16
Podgrzewane siedzenie
Ogrzewanie w siedzeniu podnosi komfort jazdy zwłaszcza gdy spada temperatura.
b17
Podwójny zaczep
Zaczep zakończony standardową 50 mm kulką połączony z szpilą, do ucha zaczepu od przyczepy. Do instalacji zaczepu potrzebna jest Płyta Montażowa 7004609.
b18
Prądnica 60A
Bardziej efektywna prądnica dla maszyn zużywających więcej mocy. Polecany do maszyn z wyposażeniem do jazdy w ruchu ulicznym oraz z kabiną z ogrzewaniem.
b19
Przeciwciężar 205 kg
Kompaktowy przeciwciężar przyczepiony i zabezpieczony za pomocą sworzni. Uchwyty (ucha) do łatwego montażu. Ciężarki nie mogą być montowane razem z innym sprzętem montowanym na tyle ładowarki.
b20
Przeciwciężar 45 kg
Zwiększa stabilność maszyny podczas pracy z ciężkimi ładunkami. Łatwy montaż bez użycia narzędzi na Płycie Montażowej 7004609. Maksimum 4x (180 kg).
b21
Płyta montażowa dla przeciwciężaru i kotwi zaczepów
Płyta montażowa do przytwierdzenia zaczepu jak również miejsce na 4x45 kg dodatkowego ciężaru.
b22
Wzmocniona płyta podłogowa
Stalowa płyta montowana pod silnikiem i przednią ramą, chroni maszynę w czasie pracy w trudnym terenie.
b23
Zaczep
Zaczep zakończony standardową 50 mm kulką. Do instalacji zaczepu potrzebna jest Płyta Montażowa 7004609.
 

a7236 logo

a72 spec