Firma NORCAR, z siedzibą w Finlandii, od wielu lat zajmuje się produkcją mini ładowarek.

Każda maszyna składana jest ręcznie a jej wysokiej jakości komponenty oraz podzespoły z najwyższej półki sprawiają iż ładowarki NORCAR wytrzymują intensywną eksploatację bez wyrządzenia szkód maszynie. W ofercie posiadamy 8 modeli w wersjach od 20KM do 45KM. Najnowszy model wyposażony jest w podwozie gąsienicowe. Ładowarki napędza niezawodny silnik Kubuta a płynną pracę hydrauliki zapewniają pompy Parkera.

Elementem charakterystycznym ładowarek odróżniającym je od konkurencji jest posiadanie masywnego teleskopu, który powoduje iż wysokość podnoszenia oraz wysokość załadunkowa jest o wiele większa. Rozciągające się teleskopowo ramię zwiększa wszechstronność ładowarki, ponieważ pozwala na prace zarówno na wysokościach jak i różnorodnych powierzchniach. Maszyna jest stabilna nawet z ciężkim ładunkiem jako, że ramię cofając się, ulega skróceniu.

W mini ładowarkach NORCAR fotel kierowcy jest umiejscowiony na tyle, podobnie jak w większych ładowarkach czołowych, co sprawia, iż są one bardziej zwrotne i mogą poruszać się w ograniczonej przestrzeni bez obaw o wystające części oraz otaczające pojazd przeszkody. Jest to właściwe miejsce dla kierowcy, aby móc wyczuć i w pełni kontrolować tor jazdy ładowarki. Niski profil przedniej ramy oraz kompaktowy wysięgnik zapewniają doskonałą widoczność w przód. Kierowca ma zawsze widok na osprzęt oraz kontrolę nad pozycją przednich kół. Pozwala to na komfortową jazdę jak i wykonanie zadania z wielką precyzją.

Przegubowy układ sterowania pozwala mini ładowarce na zachowanie przyczepności w każdym terenie i sprawia, że jest ona niezwykle łatwa w manewrowaniu. Przednie i tylne koła działają niezależnie od siebie zapewniając optymalną trakcję i pozwalając operatorowi wyczuć w łatwy sposób wpływ terenu na zachowanie stabilności maszyny. Cechą charakterystyczną dla wszystkich ładowarek NORCAR jest bardzo mały promień skrętu przegubowego.

Ładowarki NORCAR są bardzo proste w użyciu. Układ napędowy  jest obsługiwany przez pedał sterujący, który sprawia, że maszyna reaguje szybko i z wielką precyzją. We wszystkich modelach zamontowany jest pedał regulacji obrotów, dzięki któremu jest możliwe by pojazd zachował prędkość silnika na poziomie odpowiednim do wykonania danej pracy, jednocześnie zapewniając niskie spalanie oraz redukcję hałasu. W pracach gdzie niezbędne jest użycie osprzętu wymagającego ciągłego, wysokiego przepływu oleju  takich jak: kosiarki, szczotki czy kultywatory- jest zamontowana ręczna regulacja obrotów. Prędkość jazdy może być ciągle zmieniana przy stałej pracy silnika. Zarówno zewnętrzna hydraulika jak i wysuwany, teleskopowy wysięgnik są sterowane za pomocą dżojstika w rezultacie zapewniając optymalny komfort i wydajność pracy.

Bezpieczeństwo pracy to kolejny ważny aspekt tej maszyny. Mini ładowarki NORCAR są wyposażone zarówno w hydrauliczny hamulec oraz zaawansowany system bezpieczeństwa. Hamulce aktywują się automatycznie, gdy kierowca zsiada z fotela i mini ładowarka nie może zostać ponownie uruchomiona jeśli kierowca nie znajdzie się z powrotem na swoim miejscu i nie wciśnie przycisku hamulca. Ładowarki są wyposażone w czworokątną ramę, która ochrania operatora ze wszystkich stron. W standardzie wyposażenia jest także plastikowy dach nad kierowcą, chroniący zarówno przed deszczem jak i słońcem. Mini ładowarki NORCAR są zaprojektowane w taki sposób by zachować ich środek ciężkości najniżej jak się da, dzięki czemu ryzyko przewrócenia się maszyny nawet w trudnym terenie jest minimalne.

Ważną cechą nimi ładowarek jest łatwe i wygodne dojście do silnika i podzespołów. Poprzez otwarcie maski znajdującej się pod fotelem kierowcy można dotrzeć do miejsc wymagających serwisu oraz dokonać codziennego przeglądu i czyszczenia.

Podsumowując, mini ładowarki NORCAR są wszechstronnym sprzętem nadającym się do każdego typu pracy wymagającej użycia różnego osprzętu. Służyć mogą zarówno do prac rolniczych, komunalnych, ogrodniczych jak i budowlanych. Dzięki swym niewielkim wymiarom oraz łatwością obsługi z pewnością pozwolą na szybkie i staranne wykonanie każdego zadania.